Om Lemmy

Lemmy är Lemminkäinen-koncernens globala personaltidning på nätet. Den ges ut på åtta språk (finska, svenska, danska, norska, estniska, lettiska, litauiska och ryska) och innehåller fyra nya artiklar i månaden. En PDF-version för tryckning finns tillgänglig fyra gånger om året.

Kontakta Lemmy:

Lemmy@lemminkainen.com  (på engelska eller finska)
Eller kontaktpersonen i landet på ditt eget språk: Risto Takkinen, risto.takkinen@lemminkainen.com.

Chefredaktör: Susanna Inkinen, susanna.inkinen@lemminkainen.com, tel. +358 2071 54524
Redaktionschef: Arja Korhonen, arja.korhonen@lemminkainen.com, tel. +358 2071 58067
Redaktörer och layout: Head Office Finland, anna-maria.wasenius@headofficefinland.fi, tel. +358 50 598 6802

Danmark: Bo Lund Sørensen bls@lemminkainen.dk
Estland: Merike Pillesson, merike.pillesson@lemminkainen.ee
Litauen: Edita Alkauskaitė, edita.alkauskaite@lemminkainen.com
Lettland: Davis Bautris, davis.bautris@lemminkainen.com
Norge: Tom André Aas, taa@lemminkainen.no
Ryssland: Olga Semenova-Tyan-Shanskaya, olga.semenova@lemminkainen.ru
Sverige: Risto Takkinen, risto.takkinen@lemminkainen.com

Lemminkäinen-koncernen
P.O. Box 169
FI-00818 Helsingfors
Finland